Shojo.pl

Gry Hentai

Gry hentai to podobnie jak mangi hentai, erotyczne gry japońskie, znane w Japonii jako „eroge” lub jako gry-H. Na zachodzie, sczególnie w Polsce, gdzie do tej pory żaden wydawca nie podjął się sprzedaży, są stosunkowo mało znane ale w Japonii najlepsze tytuły są równie popularne jak mainstreamowe tytuły, nie zawierające erotycznej treści. Ogólne określenie „gier hentai” nie pozwala jednak na łatwą klasyfikację. Istnieje wiele rodzajów gier hentai, z których najbardziej popularne są gry w stylu visual novel, ale istnieją także gry strategiczne, czy też RPG hentai. Poniższy słowniczek przedstawia parę pojęć które warto znać żeby lepiej rozumieć tą kategorię gier przeznaczonych zdecydowanie dla dorosłych.

Słowniczek:

Eroge – Skrócona wersja japońskiego sformułowania „erochikku gemu”, czyli „gry erotycznej”. Choć większość tych gier pochodzi z Japonii, to tworzy się ich coraz więcej na zachodzie. Japońska nazwa jednak tak już została i jest powszechnie używana.

chick wars gra hentai

Gry eroge występują w wielu rodzajach i formatach. Od Visual Novel, po gry taktyczne hentai, takie jak znakomite Chick Wars [Zobacz recenzję].

Visual Novel – Graficzna powieść, niekoniecznie (ale najczęściej) gra hentai, w której interakcja jest najcześciej ograniczona do minimum: gra składa się ze statycznych obrazów lub animacji i towarzyszącego im tekstu. Większość gier visual novel stawia gracza przed wyborami, które rozwijają nieliniowo fabułę, prowadząc do jednego z zakończeń na bazie dokonywanych wyborów. Visual novel są bardzo popularne w Japonii i na ich podstawie powstało wiele mang lub anime – przykładem mogą być tak znane tytuły jak Air lub Kanon. Odmianą tych gier są Kinetic Novels, w których w ogóle nie ma interakcji, a tylko oglądamy i czytamy przedstawioną w nich historię.

taimanin asagi hentai

Typowa scena w stylu Visual Novel z gry hentai Taimanin Asagi [Zobacz Recenzję]

Dating Sim – „Symulator randkowy”, gra w której gracz zostaje postawiony przed zadaniem zdobycia względów jednej z bohaterek. Dokonuje tego poprzez wybory dialogw podobne jak w grach visual novel, ale często także poprzez planowanie rodzaju prezentów wręczanych poszczególnym dziewczynom lub zarządzanie czynnościami jakie wykonuje w wolnym od randek czasie.
Oczywiście, istnieją także warianty symulatorów randkowych, przeznaczone także dla dziewczyn. Dating Simy były bardzo popularne jako gry we Flashu, ale razem ze stopniowym upadkiem tej technologii i wycofywaniem jej w przeglądarkach, powstaje już niewiele nowych gier tego rodzaju, a szkoda.

Hentai Dating SimKlasyczny Dating Sim – True Love

CG – Skrót od „Computer Graphics” lub „Computer Generated”. W japońskiej terminologii gier eroge, CG to galerie przedstawiające erotyczne sceny, odblokowywane przez gracza po osiągnięciu celu lub w miarę rozwoju fabuły. Opcja CG w grach hentai oznacza właśnie możliwość obejrzenia galerii odblokowanych scen aby „przeżyć to jeszcze raz :)”.

Scena CG HentaiGratulacje – odblokowałeś właśnie scenę Hentai CG!

Gry Doujin – podobnie jak doujiny mang, fani wydają również autorskie gry hentai oparte na mandze lub anime, dystrybuowane w sieci, lub na japońskich konwentach takich jak Comiket. Anime „NHK ni Yokoso!” (znane także jako „Welcome to NHK!”), w jednym z epizodów przedstawia bohaterów tworzących grę taką grę doujin. Doujiny na ogół nie mają dużych budżetów i 99% z nich jest nieznane poza Japonią, bo nie są tłumaczone na angielski. Wielka szkoda, bo wiele z tych gier jest bardzo kreatywnych i twórcy wkładają w nie dużo wysiłku.

Alpha, Beta, Public Release – Ogólne oznaczenia faz wypuszczania oprogramowania, często spotykane w grach doujin lub zachodnich produkcjach z Patreona. Jeśli widzicie takie oznaczenie w nazwie pliku, lub pojawia się na ekranie tytułowym, oznacza to, że gra nie jest jeszcze skończona, choć może być w różnym stanie grywalności.

NSFW – Ten skrót oznacza „Not suitable for work”, czyli „Nie przeznaczone do (gry) w pracy”. Ogólna nazwa dla gier erotycznych. Tych gier nie odpalajcie, gdy współpracownicy zaglądają wam w monitor! 🙂

Instalacja gier hentai:

Gry prezentowane w serwisie Shojo.pl są zaopatrzone w możliwe instalatory i pliki tłumaczeń, dla tytułów które oficjalnie zostały wydane tylko w języku angielskim. Z tego powodu, instalacja nie powinna być skomplikowana i po ściągnięciu wszystkich spakowanych plików najczęściej wystarczy:

1) Rozpakować całość do wybranego katalogu
2) Jeżeli jest to obraz płyty, zamontować w wirtualnym napędzie – np. Daemon Tools, który ściągnąć można stąd.
3) Zainstalować patche i tłumaczenia – jeżeli istnieją do danego tytułu.
Każda gra jest przetestowana i w pełni działa. W razie pytań, zachęcam do komentowania ich pod recenzj gry.

Zapraszamy do przeczytania recenzji i zagrania w gry hentai, starannie wybranych przez ekipę Shojo.pl:

Taimanin Asagi Battle Arena –  Świetna darmowa karcianka online z dużą ilością macek i bogato wyposażonymi Kunoichi.

Chick Wars – Taktyczna karciana strategia turowa online fantasy.

3 komentarze Gry Hentai

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>