Shojo.pl

Filozofia miłości

filozofia miłości

Tytuł oryginalny: Filozofia Miłości
Gatunek
: Visual Novel
Developer
:
Mobinet Games
Developer: Mobinet Games
Data wydania
: 2012
Cena: tylko 5,90 PLN

Filozofia Miłości to pierwsza polska gra Visual Novel, pozwalająca wcielić się w studenta filozofii na polskiej uczelni, który przyjeżdża do akademika i rozpoczyna studia. Jak przystało na klasyczne visual novel oczywiście nie może zabraknąć gorącego romansu 🙂

Gra

Filozofia Miłości to bardzo dobra i przyjemna gra, której historia sprawia, że nie jest łatwo się od niej oderwać. Bohaterowie są bardzo wiarygodni, główny bohater od początku daje się lubić – nie jest to wymachujący na wszystkie strony mieczem Rance, ale normalny chłopak który stara się odnaleźć w studenckim środowisku (i oczywiście znaleźć dziewczynę). Scenariusz jest więc podobny do anime typu „slice of life”. Bezimienny protagonista nie jest więc człowiekiem o żelaznej woli, ale ma swoje wątpliwości i rozterki, które wpływają na wybory. W ogóle wszyscy bohaterowie są sympatyczni, więc podejrzewam, że gra jest kierowana trochę do grupy demograficznej dziewczyn. Historia jest na tyle ciekawa, że coraz bardziej wciąga – dowiadujemy się o bohaterach coraz więcej, aż do ostatecznego finału. Jako bonus, w grze możemy trochę dowiedzieć się o filozofii antycznej, która jest ulubionym przedmiotem głównego bohatera, ale odbywa się to bez pedagogicznych przegięć i jest bardzo zgrabnie wplecione w historię – sądzę, że dzięki grze nie zapomnę dat jakie obejmuje zakres czasowy starożytności 🙂 Oczywiście nie może zabraknąć również zakończeń, których jest 4 – 2 główne i 2 poboczne i przejście ich wszystkich zajmie co najmniej kilka gier.

Filozofia miłości - zrzut 1

Dwoje bohaterów z Filozofii Miłości. Nie sposób ich nie lubić.

Filozofia Miłości - zrzut ekranu 4Filozofia antyczna to 'serious business’!

Sterowanie naszym bohaterem odbywa się poprzez okazjonalny wybór decyzji które wpływają na rozwój historii, a więc jest to typowe dla gier VN. Można również zapisywać stan gry, używają systemowego przycisku menu w telefonie.

Sterowanie odbywa się w typowy dla Visual Novel sposób

Grafika

Na grafikę składają się typowe dla Visual Novel postacie w mangowym stylu oraz tła. Mimika postaci jest dobrze dobrana do ich aktualnego stanu, wypowiedzi, itp.. W grze występują również typowe tła i przejścia między nimi, z wizualnymi efektami jakie możemy podziwiać w japońskich grach Visual Novel. Oceniając grafikę, można więc stwierdzić, że jest to pełen standard na wysokim poziomie. Nie jest to hentai, więc nie ma też w niej żadnych scen eroge.

Muzyka

Gra zawiera oryginalny soundtrack, dobrze dobrany do nastroju w grze i do dziejącej się akcji. Muzyka jest przyjemna, dodaje klimatu i utrzymana również w typowym japońskim stylu visual novel. W grze obecne są również efekty dźwiękowe. Jedyny mały minus można dać za zbyt wysoką głośność muzyki w stosunku do głośności efektów, ale nie przeszkadza to w niczym – być może zależy to od sprzętu. Na moim Samsungu Experia Arc S kanał z muzyką był jakby głośniejszy od efektów – ale jak widać, jest to detal,  który nie wpływa na ogólną ocenę.

Na zakończenie:

Na pewno warto polecić tą grę – jest to jedyna taka polska produkcja i wypada życzyć sobie, żeby było ich więcej. Nie tylko można w nią zagrać po polsku, co już jest niezłym ewenementem, ale jest osadzona w polskich realiach studenckiego życia. Jest dostępna na telefony z systemem Android oraz na Windows PC.

Zalety:

  • Scenariusz, grywalność, wciągająca historia,
  • Kilka zakończeń (nie jest to kinetic novel),
  • Bohaterów po prostu nie można nie lubić 🙂 (jak Marta),
  • Po polsku i akcja rozgrywa się w naszym kraju 🙂

Wady:

  • Glitch z efektami dźwiękowymi,
  • Wciągająca historia, która jednak się kończy – ale ma powstać 2. część

kup w serwisie google play

4 komentarze Filozofia miłości

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>