Shojo.pl

Aranżowane małżeństwa a hentai?

Mimo licznych zmian kulturowych jakie zachodzą we współczesnej Japonii i oryginalnych dla nas obyczajów, kraj ten pozostaje zaskakująco konserwatywnym w wybranych obyczajowych aspektach. Jednym z elementów tej kultury są coraz rzadsze, ale w dalszym ciągu występujące tzw. „aranżowane małżeństwa” (jap. „Miai” albo „Omiai”), polegające na tym, że to rodzice wyszukują swoim dzieciom idealnych partnerów i swatają ich ze sobą. Historycznie, zwyczaj ten wywodzi się z XVI wieku, kiedy rodziny japońskiej szlachty – klany samurajów, wiązały się ze sobą w ten sposób, zapewniając sobie wzajemną ochronę i sojusz w razie licznych wówczas feudalnych konfliktów. Zwyczaj ten przetrwał do dziś, i zgodnie z badaniami z badaniami z 2005 roku, odsetek małżeństw aranżowanych współcześnie wynosi 6,2% (dla ciekawych, artykuł z Japan Times o japońskich małżenstwach). W konserwatywnych rodzinach, uważa się, że kobieta powinna wyjść za mąż do 25 roku życia, bo jest jak tort – każdy kolejny rok bez ślubu obniża jej „świeżość” i „apetyczność”. Z kolei mężczyzna który jest kawalerem po 30. roku życia może być przez kolegów i współpracowników postrzegany jako niegodny zaufania,  ponieważ nie będzie potrafił współpracować i nie nauczył się odpowiedzialności. Istniejący zwyczaj omiai podkreśla słabnący, ale wciąż istniejący w Japonii patriarchalizm i kolektywizm.

Wracając jednak do naszych skanlacji hentai, to prezentowana dzisiaj część nowego tomu mangi B-Chiku, opowiada o przypadku Tarou, który po powrocie z pracy zastaje dom pełen gratulujących mu gości i nieoczekiwanie dowiaduje się, że… musi się ożenić. Jego „wybranką” ma zostać córka bogatej rodziny Yanaga, która była długo przygotowywana do tego małżeństwa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, skąd wzięła się jego wybranka i przede wszystkim – czy małżeństwo zostało skonsumowane, zapraszamy do czytania!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>