Shojo.pl

Maka-Maka, czyli seks, życie i komunikacja

Oddajemy w wasze ręce długo zapowiadaną mangę yuri. To jednocześnie premiera tego gatunku w Shojo.pl. Mamy nadzieję, że będzie to premiera udana i już zapowiadamy kolejne, ciekawe yuri, które będziemy starali się wydać.

Maka-Maka autorstawa Torajirō Kishi, nie jest zwykłą lesbijską historią. To opowieść prześwietlająca osobowości dwóch młodych bohaterek : Nene i Jun. W trakcie czytania poznajemy zakamarki ich psychiki, pragnienia i obawy. Jesteśmy świadkami niezwykle subtelnej intymności jaka rodzi się pomiędzy nimi. Relacji opartej na zrozumieniu i komunikacji. Bo komunikacja dla nich to coś więcej niż werbalny wydźwięk słów, to również to, czego językiem mowy nie da się określić; drobne gesty, uśmiechy, dotyk.

Yuri Maka-Maka rozbiera te dwie dziewczyny nie tylko z ubrań. Rozbiera je czegoś ważniejszego, a mianowicie z myśli i wewnętrznych lęków. Rozbiera je kawałek po kawałku abyśmy mogli przekonać się o tym, jak wygląda prawdziwa komunikacja pomiędzy ludźmi, którym na sobie zależy.

 

Dla nich seks jest komunikacją. Dwoje ludzi komunikuje się i robi sobie nawzajem dobrze; nie ma znaczenia, czy są kobietą czy mężczyzną oraz czy mają innych kochanków. Dla nich bycie przyjaciółkami – Maka – Maka – znaczy właśnie to. Ponieważ kochają się nawzajem.

                                                                                                                                          Torajirō Kishi Maka-Maka

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>